21.11.2010 Mezinárodní výstava psů Nitracanis, Nitra (SK), rozhodčí : Gabriela Ridarčíková, SK

 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 49 : Velmi dobrý 3
Na závěr výstavního víkendu jsme se rozhodli udělat drobnou změnu a velký pokus! Poprosil jsem zkušenou vystavovatelku Katku R. zda by mohla zkusit vodit Anakina na této nedělní mezinárodní výstavě. Všechno jsme vyzkoušeli a předvedení nanečisto bylo překvapivě úplně v pohodě. Potřebovali jsme vyzkoušet chování Anakina, pokud ho povede v kruhu někdo jiný. A téměř se to celé povedlo. Běhal opravdu krásně a s nadšením. Vyšlo i předvedení "důkazů mužství" a skoro i zubů. Bohužel tam nastal zádrhel, protože rozhodčí chtěla jeden zoubek vidět znovu a Anakinovi se to už moc nelíbilo. Následovalo jeho couvání, menší taneček v kruhu a ustupování před rozhodčí. Hodnotila ho celkově opět jako typického a výborného představitele plemene a posudek je velmi pěkný (byla to táž rozhodčí, která ho vybrala do výběru v národních plemenech), ale tím nedělním představením si to Anakin pokazil a dostal za to první "velmi dobrou". To nás samozřejmě mrzí, ale víme, že to není o jeho exteriérové nekvalitě nebo nepovedeném předvedení, ale o nedostatečně trénované přípravě na výstavy obecně a určitě také o celkové únavě a stresu z tolika předvedení během dvou dnů. Závěr je jasný - trénovat, trénovat a trénovat. Katce moc děkujeme za velkou odvahu a krásné předvedení!
 
20.11.2010 XVII. Evropská speciální výstava Slovenských čuvačů, Nitra (SK), rozhodčí : Dušan Barlík, SK
 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 10 : Výborný 2, res. CAC
A pak jsme hned pokračovali na speciální výstavě. Posuzoval pan Dušan Barlík, posuzovatel čuvačů opět jeden z nejpovolanějších a nejuznávanějších. Výběr a hodnocení bylo opravdu velmi velmi pečlivé a precizní. V kruhu nás tentokrát bylo dvakrát víc než na mezinárodní výstavě, ale i tak se podařilo postoupit mezi dva nejlepší jedince ve třídě!!! No a s kým jiným, než opět s Merlinem cool . Rozhodčí dlouho zvažoval drobné nedostatky obou a nakonec jsme si odnesli res. CAC. I tak jsme samozřejmě spokojení, Anakin je dosud všemi posuzovateli hodnocen výborně, jako typický představitel plemene. Večer nás ještě čekalo závěrečné předvedení v národních plemenech. Čuvač nastupoval společně s Československým vlčákem a dohromady nás nastoupilo několik desítek do jediného obřího kruhu. Anakin byl vybrán (a jako první z čuvačů) do užšího výběru 6-ti představitelů plemene!!! Byl to pro nás nádherný zážitek. Stát samostatně uprostřed závěrečného kruhu před zraky desítek nebo možná stovek návštěvníků výstavy a delegací rozhodčích, je skutečně silný a moc pěkný zážitek. Na "bednu" a hned na první místo šel nakonec otec Anakina - Perun Janin ranč!!! Takže opět důvod k radosti a důkaz, že jsme si vybrali pro Hellis toho správného ženicha!
 
20.11.2010 Mezinárodní výstava psů Nitracanis, Nitra (SK), rozhodčí : Vladimír Javorčík, SK
 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 59 : Výborný 3 
Na tento víkend budeme ještě dlouho vzpomínat. Něco se povedlo a něco už méně. Rozhodli jsme se vyrazit s Anakinem na delší cestu na Slovensko. V sobotu se konala první mezinárodní výstava, hned po ní prestižní Evropská speciální výstava, večer pak Velká cena národních plemen (kterým je Slovenský čuvač právě na Slovensku wink ) no a v neděli byla druhá mezinárodní výstava. Takže celkem dost zajímavý, ale také náročný program. Na první mezinárodní výstavě na Slovensku jsme skončili s hodnocením Výborný 3. Anakin se rozhodčímu celkově líbil, předvedení bylo bez katastrof a konkurence byla silná.
  
16.10.2010 2. Speciální výstava Slovenských čuvačů, Milevsko, rozhodčí : Iuza Beradze, GE
 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 6 : Výborný 2, res. CAC
Tak a o týden později po Budějovicích jsme hned vyrazili stejným směrem na speciální výstavu čuvačů. Cesta byla o hoďku kratší, to bylo příjemné. Počasí se už trochu pokazilo, ale prostředí bylo nádherné. Výstava se konala v klidném parku u kláštera Milevsko.Organizace výstavy od Klubu chovatelů byla opět perfektní, kruh měl sympatické rozměry atletického oválu laugh a tak jsme si i zasportovali. Na této speciálce jsme získali res. CAC, s čímž jsme rozhodně spokojení. Rozhodčí jsou na speciální a klubové výstavě vždy přísnější a nároky na exteriér psů, jejich chování a předvedení jsou vždy vysoké!
 
9.10.2010 Mezinárodní výstava psů, České Budějovice, rozhodčí : Petr Řehánek, CZ
 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 386 : Výborný 1, CAC
Poprvé jsme se vydali na výstavu do Českých Budějovic, máme to totiž docela z ruky a cesta na jih je od nás časově delší, než kdybychom jeli třeba do Brna. No ale protože byla letos zrušena mezinárodní výstava v Praze, tak jsme se rozhodli to zkusit. A vyplatilo se. Výstava byla venkovní, počasí ještě nádherné a Anakin se skvěle předvedl a získal CAC !! Je to vlastně jeho první CAC a máme velikou radost!
 
25.09.2010 19. Moravskoslezská národní výstava psů, Brno, rozhodčí : Tibor Havelka, SK
 
Anakin Červený potok, mezitřída, kat. č. 340 : Výborný 2, res. CAC 
A máme za sebou první účast Anakina v mezitřídě! A nebylo to vůbec špatné, Anakin se panu rozhodčímu líbil, prý je to velmi pěkný pes navzdory páníčkovi, který mu předvádění usilovně kazí smiley. Skončili jsme po závěrečném rozstřelu druzí a získali res. CAC. Musíme pracovat na předvádění ! Pan Havelka je přísný, ale posuzuje spravedlivě a tak si Výborné známky vážíme a res. CAC byl první, který ten den přidělil.
Čekala nás ještě jedna důležitá věc, a to bonitace! Měření kohoutku atd. jsme trénovali dlouho předem, ale i tak se Anakin nevzdal bez boje laugh. Bonitační kód máme nádherný 5J2A/5-A.
 
19.06.2010 Mezinárodní výstava psů Intercanis, Brno, rozhodčí : Ing. Jaroslav Matyáš, SK
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 322 : Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý
Tak tentokrát si na pomalý průběh výstavy určitě nemůžeme stěžovat. Pan Matyáš posuzoval úplně skvěle a vše probíhalo jak má. Počasí se umoudřilo a nakonec bylo i hezky a slunečno. Nemáme to do Brna zrovna nejblíž, ale určitě se ta cesta vyplatila. Máme dalšího CAJCe a Nejlepšího mladého. 
Touto výstavou končíme vystavování Anakina v kategorii mladých. Další výstavy nás budou čekat po prázdninách, a to už budeme zkoušet mezitřídu. smiley Moc se na to těšíme.
Jinak se tedy Anakin v Brně parádně "předvedl", když se lekl zrovna při ověřování "důkazů", že je pes laugh a dokonce si lehl na záda a museli jsme ho chvíli přemlouvat. Udělal to poprvé a doufám, že tento povedený kousek nebude moc často opakovat. Na výstavě se mu ale líbilo, byl obklopen hned několika čuvačíma kamarádkama, takže se mohl předvádět a hrát si s nima. K lidem je stále neuvěřitelně milý (ťuk, ťuk, ťuk na dřevo) - kdokoliv k nám přišel a chtěl si ho pohladit, tak nikdy neprotestoval a dokonce některým lidem podával i pac. Dokonce i těm, kteří ho považují za krásného zlatého retrievera.
Tak doufáme, že mu tato hravá a přítulná povaha vydrží i nadále.
 
22.05.2010 Nord Bohemia Canis - Mezinárodní výstava psů, Litoměřice, rozhodčí : Iuza Beradze, GE
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 1107 : Výborný, CAJC, Nejlepší mladý
 
Anakinovi se podařilo v krátké době získat třetí CAJC a tak se můžeme radovat ze splnění podmínek pro přiznání titulu Český junior šampion!!!
 
I když máme Litoměřice poměrně blízko, tak musím konstatovat, že absolvování této výstavy bylo docela náročné a vyčerpávající pro celou rodinu i Anakina. Ten by se nudou snad ukousal. Slovenský čuvač je v kruzích většinou poslední a tentokrát bylo posuzování všech plemen před námi extrémně zdlouhavé. Rozhodčí nikam nespěchal, posuzování si užíval a tak jsme měli alespoň čas na povídání s dalšími chovateli. smiley
Podařilo se nám také strávit příjemné a velmi přínosné chvíle s jednou z nejzkušenějších českých chovatelek čuvačů a jejím nádherným Ivanhoem yes . Ten svým příkladným chováním mohl jít za vzor Anakinovi, který prostě neposeděl a utahal nás postupně všechny.
Vzhledem k tomu, že Anakin byl i nejlepší mladý, tak jsme si počkali na závěrečné soutěže. A aby toho čekání nebylo málo, tak si pořadatelé přeházeli soutěže jak je napadlo a mladé vítěze plemen zařadili téměř na konec dne. Kdybychom tušili, že pan rozhodčí pak věnuje každému psíkovi asi tak desetinu vteřiny a vybere tak neuvěřitelnou rychlostí, tak bychom na tuto soutěž určitě nečekali. Zklamáním nebylo neumístění - nejsme tak naivní - ale ta rychlost odbavení všech nejlepších mladých jedinců, bez možnosti je řádně prezentovat.
A šlo přece a hlavně o propagaci plemene !!! Moderátorce jsme museli nenápadně napovědět, že jde na řadu Slovenský čuvač (teď nevím jestli je to úsměvné nebo spíš smutné...).
 
09.05.2010 XLI. Memoriál prof. Antonína Hrůzy - Klubová výstava, Konopiště, rozhodčí : Ing. Jaroslav Matyáš, SK 
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 48 : Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý
Jak to slovy popsat ??! Máme RADOST laugh laugh laugh , takové umístění jsme vůbec nečekali, v podstatě jsme se chtěli na tuto klubovou výstavu hlavně podívat, protože vidět 50 čuvačů na jednom místě je prostě svátek a je potřeba u toho být. A taky jsme se chtěli ukázat dalším chovatelům, že tu existuje nějaký Anakin a slyšet názor takového posuzovatele - specialisty jednoho z nejpovolanějších - jakým je pan Matyáš ze Slovenska! Konkurence v mladých byla silná, ba téměř neuvěřitelná. Sešlo se 8 krásných pejsků a 9 fenek. Když jsme zde vystavovali v roce 2003 s Hellis a Hassi, tak se sešlo celkem 21 čuvačů (a mimochodem - připadalo nám to docela hodně) a například v kategorii mladých byla tehdy jen jedna fenka. Je vidět, že situace kolem chovu Slovenských čuvačů se radikálně změnila a je dobře, že se tomuto nádhernému plemeni věnuje víc a víc nových a šikovných lidí.
Když jsme brzo ráno vyjížděli směr Konopiště, tak jsme si říkali, že by bylo moc pěkné se umístit třeba někde v první polovině "startovního roštu" smiley, vždyť Anakin byl ze všech pejsků nejmladší.
 
První místo a zisk titulu Nejlepší mladý na této výstavě je jednoznačně obrovský úspěch Anakina!
 
Děkujeme organizátorům za skvělý průběh celé výstavy, prostředí bylo krásné a organizace perfektní. A také děkujeme za krásné ceny! S pytlem granulí a objemnější nádobou na ně jsme vůbec nepočítali, takže jsme pak na závěr řešili malý logistický problém jak vše poskládat do už tak plného auta. Anakin chtěl navíc zase dopředu, takže se budeme muset poohlédnout po nějaké síti nebo mřížce a jasněji si vymezit pravidla pro cestování.
 
02.05.2010 II. ročník Memoriálu Doc. Viléma Kurze - Spolková výstava, Praha, rozhodčí : Mgr. Božena Ovesná, CZ
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 4 : Výborný 2
Ranní cesta byla pestřejší, tentokrát cestovala celá rodinka, auto bylo našlapané a Anakin se několikrát pokoušel sedět úplně vpředu  . Na výstavě se konečně seznámil se svým otcem Perunem!!! (možná bude i nějaká společná fotečka) a pomazlil s mnoha chovateli i návštěvníky.
Konkurence v mladých byla opět silná. Umístění považujeme proto za opětovný úspěch a ocenění kvalit Anakina. Předvedení před pozornými zraky mnoha zkušených chovatelů čuvačů bylo zejména pro páníčka DOST náročné - a ještě když se hned při prvním kolečku konečně povedlo Anakinovi zbavit se vodítka  . Nutno dodat, že vítěz mladých vyhrál i celou výstavu - gratulujeme.
 
01.05.2010 XIX. Mezinárodní výstava psů Praha, rozhodčí : Jana Tomešková, CZ
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 414 : Výborný 1, CAJC
Napětí v kruhu trvalo do poslední chvíle, pořadí se měnilo tam a zpět a :   tak velký úspěch na první velké výstavě! A kladné ohlasy od chovatelů nás MOC těší ! Ocenění od paní Tomeškové nám udělalo radost, v posudku máme černou barvu drápů s vykřičníkem ! No prostě jsme moc spokojení a už se netrpělivě připravujeme na to hlavní - spolkovou výstavu.
 
03.04.2010 XI. Pojizerská výstava, Mladá Boleslav, rozhodčí : Andráš Polgár, CZ
 
Anakin Červený potok, třída mladých, kat. č. 475 : Výborný 1, Vítěz třídy, Nejlepší mladý, Vítěz Mladé Boleslavi
První výstava Anakina. Hrozně ho baví poskakovat v kruhu, neběhat rovně, chňapat a okusovat vodítko a všelijak se neustále točit. Tu energii a radost v sobě dává náležitě najevo. Zuby a TO ostatní celkem v pohodě. Máme radost z ocenění, ale hlavně také z celkového chování Anakina na výstavě. Je přátelský k lidem i psům. Však jsme také kladli od narození velký důraz na socializaci. Výstavy v rušné hale se nebojí, v poměrně malé a našlapané boleslavské hale to byl křest ohněm. Cesty autem zvládá bez problémů (když se teda konečně rozhodne že do něj už vleze).
TOPlist
aktualizováno: 27.11.2016 10:02:20